AKADEMİK DÜNYA "aman çok akademik"

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Bu Blogda Ara

19 Ocak 2017

Türkiye'deki psikoloji lisansüstü programlarını değerlendirir misiniz?

BAĞLANTI: https://goo.gl/forms/VbcWCmk64tqIkXtT2

Bibliyometrik veri analizi çalışmalarımız kapsamında 2013, 2014, 2015 ve 2016 yılında gerçekleştirdiğimiz çalışmayı bu sene (2017) lisansüstü programlar için de yapıyoruz. Sonuçlar psikoloji camiası ile ve online olarak dağıtılacak ve bilimsel çalışmalarda kullanılacaktır.

Bu ankette psikoloji lisansüstü (yükseklisans ve doktora) programlarını sırasıyla

   genel olarak,
   uygulamalı psikoloji,
   gelişim psikolojisi,
   bilişsel-deneysel psikoloji,
   sosyal psikoloji,
   endüstri ve örgüt psikolojisi

alanları için değerlendirmelerini istiyoruz.

Değerlendirmede programları, öğretim kadrosu, akademik çalışmalar, üniversite altyapısı, uluslar/uluslararası tanınırlık, geçmişi ve geleceği, öğrenciler ve mezunları açısından durumlarını dikkate alınız.

Değerlendirmelerinizi size göre (sırasız) en iyi 5 psikoloji lisansüstü programını yazarak yapabilirsiniz. (örneğin; Ören Üniversitesi, Tören Üniversitesi, Ulusal Üniversite, Köy Üniversitesi, Kent Üniversitesi gibi)

Ankete katılmak zorunda değilsiniz. Anketi PSİKOLOJİ LİSANS/LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİSİ, LİSANS/LİSANSÜSTÜ MEZUNU, ÖĞRETİM ELEMANI kişiler doldurabilir ve bu kişilerle paylaşabilirsiniz. Dilediğiniz zaman anketi kapatarak katılmaktan vazgeçebilirsiniz.

Kimlik bilgilerinizi lütfen girmeyiniz. Sadece hangi üniversite psikoloji bölümü ile ilişkili olduğunuz sorulacak ve bu bilgi kesinlikle paylaşılmayacak.

Ankete erişim 26 OCAK 2016 PERŞEMBE günü TSİ 16:59'da kapanacaktır.

Engin Arık, Ph.D.
Doç. Dr.

ANKETE BAĞLANTI: https://goo.gl/forms/VbcWCmk64tqIkXtT2