AKADEMİK DÜNYA "aman çok akademik"

Toplam Görüntüleme Sayısı

31 Aralık 2015

Genç Bilim Akademisi (Genç BA)

Genç Bilim Akademisi kurmak amacıyla Bilim Akademisi'nin girişimiyle benim de üyesi olduğum bir çalışma grubu bir süredir faaliyet göstermektedir. 

Aşağıdaki bağlantıda Genç BA ile ilgili ayrıntılı bilgi bulabileceğiniz gibi, üyelik şartlarını ve benim de katkıda bulunduğum varolan Doçentlik Başvuru ve Değerlendirme Sistemi ile ilgili ayrıntılı bir rapor da bulunabilir. Bu raporda şu an taslak olarak varolan yeni doçentlik başvuru sistemi ile ilgili rapor bölümümüze de erişebilirsiniz.

http://bilimakademisi.org/genc-ba/

Bilim Akademisi saygın bilim insanlarının atanarak değil seçilerek üye olduğu özerk ve saygın bir kuruluştur. Bilimsel liyakat, özgürlük ve dürüstlük ilkelerini benimsemiştir. Websayfasından:

"Bilim Akademisi bilimsel liyakat, özgürlük ve dürüstlük ilkelerini bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olarak tanıtmak, örneklemek ve gözetmek için 25 Kasım 2011 günü İstanbul’da kuruldu.

Bilim Akademisi bütün dünya akademileri gibi, hükümetlerin politikalarından bağımsız olarak bilimsel liyakat, dürüstlük ve özgürlük ilkelerini gözeten bir kurumdur. Bağımsız Bilim Akademisi içinde ve etrafında ülkemizin en başarılı bilim insanlarını bir araya getirerek bilimde mükemmeliyetin, bilimsel yöntem, gelenek ve usullerin, bilimsel özgürlük ve dürüstlüğün tanıtılmasına ve korunmasına, kısacası her saygın akademi gibi bilimin ruhunu temsil etmek ve yaşatmak için varız."
Ayrıca şu yazıya da bakabilirsiniz: 

Bilim Akademisi gençlere de destek oluyorHiç yorum yok:

Yorum Gönder