AKADEMİK DÜNYA "aman çok akademik"

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Bu Blogda Ara

15 Haziran 2014

Yeni kurulacak üniversitelere isim önerileri (3)

Aklıma geldi, yazmadan geçemeyeceğim. Yaşı yaşıma denk olanlar hatırlayacaklar. Sanırım TRT, yabancıların Türkiye sevgisini göstermek için onlarla röportaj yapar ve sonucu pek çok komedi programına ilham kaynağı olur: "Türkiye güzel, raki, şiş kebap güzel, yine gelecek ben!" :) Ben de bundan ilham alarak Pazar yazımı yazıyorum.

Üniversite kurmaya karar verdiniz ve bir hedef kitlesi seçmeniz gerekiyor. Hedef kitleniz günün siyasi gidişatına uygunsa: Biraz muhafazakar, milliyetçi, İslamcı yanınıza vurgu yapmak için tarihi (uzak veya yakın geçmiş) isimleri seçtiniz --reklam yapmamak için yazıyorum-- Deli Dumrul Üniversitesi, Dedem Korkut Üniversitesi, Sultan Haşmetmeap Üniversitesi gibi :)

Hedef kitleniz orta doğu ve diğer müslüman nüfusun yoğun olduğu yerler. O zaman Arapça bir isim seçeceksiniz: Nur Üniversitesi, Kitab Üniversitesi gibi :) 

Hedef kitleniz ortalama Avrupalı. O zaman Kebab Üniversitesi veya İstanbul-ama-European (Avrupa Yakası) Üniversitesi, Kara-Kafa-Değil Üniversitesi :)

Hedef kitleniz (Kuzey) Amerika. O zaman WallMarch Üniversitesi, Discount Üniversitesi, On Sale Üniversitesi :) Bak Turkey Üniversitesi bile tutar :P

İstanbul (sonradan görme) zenginlerini hedefliyorsanız: Layla Üniversitesi, Rayna Üniversitesi, Plaza Üniversitesi :)

Ama --hadi itiraf edelim-- hedef kitleniz ortalama Türkiyeli ise: İş Veren Üniversitesi, İş Bulan Üniversitesi, İş Garanti Üniversitesi, Yan Gel Yat Diploma ve İş Garanti Üniversitesi :)

-----